Syrenka? Wiadomo, że warszawska. Na tym pomniku, czego na tym zdjęciu za bardzo nie widać, ma twarz Krystyny Krahelskiej.
Mermaid? From Warsaw of course. This monument, you cannot see it in details in this picture, has face of Krystyna Krahelska.
Ta poetka i żołnierz AK, która zmarła z ran w drugim dniu Powstania Warszawskiego, ostatecznie spoczęła na Cmentarzu Służewieckim. Jak widać na ostatnim zdjęciu, wciąż jest kojarzona z Syrenką.
The poet and soldier of AK (Home Army) who died wounded on the second day of Warsaw Uprising was finally buried in Służewiec Cemetery. As you can see in the last picture she is still associated with the Mermaid.
Autorka między innymi piosenki „Hej chłopcy, bagnet na broń” ma swoje rondo na Natolinie, u zbiegu Al. KEN i ul. Płaskowickiej.
The roundabout in Natolin between KEN Avenue and Płaskowickiej street is named after her – the author inter alia of song „Hej chłopcy, bagnet na broń” (Hey boys, put bayonets on your guns”).
Uczyłam dwa lata jej wnuczkę. Mieszkała na moim osiedlu.
Ciekaw jestem, czy najpierw babcia spoczęła na Służewcu, czy wnuczka tam zamieszkała?
Ciekawe, nie wiedziałam gdzie ten grób.
Ja się dowiedziałem na wycieczce po Warszawie, jeszcze w podstawówce.
A widzisz! Zawsze myślałam, że ona jest pochowana na Powązkach.
W ogóle na Cmentarzu Służewieckim jest wiele ciekawych grobów, jak na tak małą nekropolię. Gdzieś kiedyś obiło mi się o uszy lub oczy, że był „rejonowy” nawet dla mieszkańców okolic obecnego pl. Narutowicza. Na pewno chowano tam mieszkańców okolic Okęcia.
Widzę, że lubimy Syrenkę z Powiśla. W stalowej klatce jednak nie jest jej do twarzy.
Zdecydowanie bardziej, niż w tej klatce, chciałbym zobaczyć ją w nurcie Wisły, jak to było pierwotnie planowane.
Smutno w tej klatce wygląda, na szczęście tylko czasowo;)
A ktos wie, czyje twarze maja inne syrenki?
Syrenka w klatce, ale jakże miły widok w tle.